S15JLWHRVG
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
S15JLWHRVG
S15JLWHRVG
Part Number
S15JLWHRVG
Description
DIODE GEN PURP 600V 1.5A SOD123W
Data sheet
S15JLWHRVG.pdf
Delivery Services
S15JLWHRVG
Comments
    S15JLWHRVG Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeStandard
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Capacitance @ Vr, F10pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 600 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)600 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 175°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1 V @ 1.5 A