SBLB10L30-E3/81
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
SBLB10L30-E3/81
SBLB10L30-E3/81
Part Number
SBLB10L30-E3/81
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO263AB
Data sheet
SBLB10L30-E3/81.pdf
Delivery Services
SBLB10L30-E3/81
Comments
    SBLB10L30-E3/81 Specifications
    Part Status Last Time Buy
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30V
    Current - Average Rectified (Io) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520mV @ 10A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1mA @ 30V
    Supplier Device Package TO-263AB
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C