SBLF10L30HE3/45
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
SBLF10L30HE3/45
SBLF10L30HE3/45
Part Number
SBLF10L30HE3/45
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 10A ITO220AC
Data sheet
SBLF10L30HE3/45.pdf
Delivery Services
SBLF10L30HE3/45
Comments
    SBLF10L30HE3/45 Specifications
    Part Status Last Time Buy
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30V
    Current - Average Rectified (Io) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520mV @ 10A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1mA @ 30V
    Supplier Device Package ITO-220AC
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C