SR3200-D1-0000
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
SR3200-D1-0000
SR3200-D1-0000
Part Number
SR3200-D1-0000
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO201AD
Data sheet
SR3200-D1-0000.pdf
Category
Diodes - Rectifiers - Single
Delivery Services
SR3200-D1-0000
Comments
    SR3200-D1-0000 Specifications
    PackageCut Tape (CT),Tape & Box (TB)
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AD, Axial
    Capacitance @ Vr, F80pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageDO-201AD
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr100 µA @ 200 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200 V
    Current - Average Rectified (Io)3A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850 mV @ 3 A