SUF15J-E3/73
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
SUF15J-E3/73
SUF15J-E3/73
Part Number
SUF15J-E3/73
Description
DIODE GEN PURP 600V 1.5A GP20
Data sheet
SUF15J-E3/73.pdf
Delivery Services
SUF15J-E3/73
Comments
    SUF15J-E3/73 Specifications
    PackageTape & Box (TB)
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr)35 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr10 µA @ 600 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)600 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.8 V @ 1.5 A