TSP15U100S
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
TSP15U100S
TSP15U100S
Part Number
TSP15U100S
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO277A
Data sheet
TSP15U100S.pdf
Category
Diodes - Rectifiers - Single
Delivery Services
TSP15U100S
Comments
    TSP15U100S Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-277, 3-PowerDFN
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageTO-277A (SMPC)
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr250 µA @ 100 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100 V
    Current - Average Rectified (Io)15A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If700 mV @ 15 A