V10P10-M3/87A
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
V10P10-M3/87A
V10P10-M3/87A
Part Number
V10P10-M3/87A
Manufacturer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277A
Data sheet
V10P10-M3/87A.pdf
Delivery Services
V10P10-M3/87A
Comments
    V10P10-M3/87A Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
    Current - Average Rectified (Io) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680mV @ 10A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 150µA @ 100V
    Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C