V10PL45-M3/87A
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
V10PL45-M3/87A
V10PL45-M3/87A
Part Number
V10PL45-M3/87A
Manufacturer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO277A
Data sheet
V10PL45-M3/87A.pdf
Delivery Services
V10PL45-M3/87A
Comments
    V10PL45-M3/87A Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45V
    Current - Average Rectified (Io) 6A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520mV @ 10A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 5mA @ 45V
    Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C