VS-10ETF02S-M3
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
VS-10ETF02S-M3
VS-10ETF02S-M3
Part Number
VS-10ETF02S-M3
Description
DIODE
Data sheet
VS-10ETF02S-M3.pdf
Delivery Services
VS-10ETF02S-M3
Comments
    VS-10ETF02S-M3 Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
    Current - Average Rectified (Io) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2V @ 10A
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) 200ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100µA @ 200V