VS-10WQ045FNTRR-M3
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
VS-10WQ045FNTRR-M3
VS-10WQ045FNTRR-M3
Part Number
VS-10WQ045FNTRR-M3
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
Data sheet
VS-10WQ045FNTRR-M3.pdf
Delivery Services
VS-10WQ045FNTRR-M3
Comments
    VS-10WQ045FNTRR-M3 Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45V
    Current - Average Rectified (Io) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 630mV @ 10A
    Speed Small Signal =< 200ma="" (io),="" any="">
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1mA @ 45V
    Capacitance @ Vr, F 760pF @ 5V, 1MHz
    Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C