VSB3200-E3/54
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes-Rectifiers-Single
VSB3200-E3/54
VSB3200-E3/54
Part Number
VSB3200-E3/54
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO201AD
Data sheet
VSB3200-E3/54.pdf
Delivery Services
VSB3200-E3/54
Comments
    VSB3200-E3/54 Specifications
    Part Status Active
    Diode Type Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
    Current - Average Rectified (Io) 3A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Speed Fast Recovery =< 500ns,=""> 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr -
    Capacitance @ Vr, F 175pF @ 4V, 1MHz
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case DO-201AD, Axial
    Supplier Device Package DO-201AD
    Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C