VSB3200-E3/54
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Rectifiers - Single
VSB3200-E3/54
VSB3200-E3/54
Part Number
VSB3200-E3/54
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO201AD
Data sheet
VSB3200-E3/54.pdf
Category
Diodes - Rectifiers - Single
Delivery Services
VSB3200-E3/54
Comments
    VSB3200-E3/54 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AD, Axial
    Capacitance @ Vr, F175pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageDO-201AD
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr-
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200 V
    Current - Average Rectified (Io)3A
    Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C