BZD27B22P-M3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZD27B22P-M3-08
BZD27B22P-M3-08
Part Number
BZD27B22P-M3-08
Description
DIODE ZENER 22V 0.8W DO-219AB
Data sheet
BZD27B22P-M3-08.pdf
Delivery Services
BZD27B22P-M3-08
Comments
    BZD27B22P-M3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22V
    Tolerance -
    Power - Max 800mW
    Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1µA @ 16V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C