BZD27C33P-HE3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZD27C33P-HE3-18
BZD27C33P-HE3-18
Part Number
BZD27C33P-HE3-18
Data sheet
BZD27C33P-HE3-18.pdf
Delivery Services
BZD27C33P-HE3-18
Comments
    BZD27C33P-HE3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33V
    Tolerance -
    Power - Max 800mW
    Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1µA @ 24V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C