BZM55B3V9-TR3
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZM55B3V9-TR3
BZM55B3V9-TR3
Part Number
BZM55B3V9-TR3
Data sheet
BZM55B3V9-TR3.pdf
Delivery Services
BZM55B3V9-TR3
Comments
    BZM55B3V9-TR3 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9V
    Tolerance -
    Power - Max 500mW
    Impedance (Max) (Zzt) 600 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 2µA @ 1V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C