BZT52C4V3-HE3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZT52C4V3-HE3-08
BZT52C4V3-HE3-08
Part Number
BZT52C4V3-HE3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Data sheet
BZT52C4V3-HE3-08.pdf
Delivery Services
BZT52C4V3-HE3-08
Comments
    BZT52C4V3-HE3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 410mW
    Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr -
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C