BZX384B62-HE3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZX384B62-HE3-18
BZX384B62-HE3-18
Part Number
BZX384B62-HE3-18
Description
DIODE ZENER 62V 200MW SOD323
Data sheet
BZX384B62-HE3-18.pdf
Delivery Services
BZX384B62-HE3-18
Comments
    BZX384B62-HE3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62V
    Tolerance ±2%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 43.4V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C