BZX384C22-G3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZX384C22-G3-18
BZX384C22-G3-18
Part Number
BZX384C22-G3-18
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Data sheet
BZX384C22-G3-18.pdf
Delivery Services
BZX384C22-G3-18
Comments
    BZX384C22-G3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 15.4V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C