BZX84C11-G3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
BZX84C11-G3-08
BZX84C11-G3-08
Part Number
BZX84C11-G3-08
Description
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3
Data sheet
BZX84C11-G3-08.pdf
Delivery Services
BZX84C11-G3-08
Comments
    BZX84C11-G3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 300mW
    Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 8V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C