GDZ10B-E3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ10B-E3-08
GDZ10B-E3-08
Part Number
GDZ10B-E3-08
Manufacturer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ10B-E3-08.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
GDZ10B-E3-08
Comments
    GDZ10B-E3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10V
    Tolerance ±4%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 7V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C