GDZ24B-E3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ24B-E3-08
GDZ24B-E3-08
Part Number
GDZ24B-E3-08
Description
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ24B-E3-08.pdf
Delivery Services
GDZ24B-E3-08
Comments
    GDZ24B-E3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24V
    Tolerance ±4%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 120 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 19V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C