GDZ33B-HE3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ33B-HE3-08
GDZ33B-HE3-08
Part Number
GDZ33B-HE3-08
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ33B-HE3-08.pdf
Delivery Services
GDZ33B-HE3-08
Comments
    GDZ33B-HE3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33V
    Tolerance ±4%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 25V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C