GDZ36B-HE3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ36B-HE3-18
GDZ36B-HE3-18
Part Number
GDZ36B-HE3-18
Description
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ36B-HE3-18.pdf
Delivery Services
GDZ36B-HE3-18
Comments
    GDZ36B-HE3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36V
    Tolerance ±4%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 300 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 27V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C