GDZ4V7B-HE3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ4V7B-HE3-18
GDZ4V7B-HE3-18
Part Number
GDZ4V7B-HE3-18
Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ4V7B-HE3-18.pdf
Delivery Services
GDZ4V7B-HE3-18
Comments
    GDZ4V7B-HE3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7V
    Tolerance ±2%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 2µA @ 1V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C