GDZ9V1B-HG3-08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
GDZ9V1B-HG3-08
GDZ9V1B-HG3-08
Part Number
GDZ9V1B-HG3-08
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
Data sheet
GDZ9V1B-HG3-08.pdf
Delivery Services
GDZ9V1B-HG3-08
Comments
    GDZ9V1B-HG3-08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1V
    Tolerance ±2%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 500nA @ 6V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C