MAZ31000ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ31000ML
MAZ31000ML
Part Number
MAZ31000ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 10V 200MW MINI3
Data sheet
MAZ31000ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ31000ML
Comments
    MAZ31000ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 200nA @ 7V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA