MAZ31200ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ31200ML
MAZ31200ML
Part Number
MAZ31200ML
Description
DIODE ZENER 12V 200MW MINI3
Data sheet
MAZ31200ML.pdf
Delivery Services
MAZ31200ML
Comments
    MAZ31200ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 8V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA