MAZ31500ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ31500ML
MAZ31500ML
Part Number
MAZ31500ML
Description
DIODE ZENER 15V 200MW MINI3
Data sheet
MAZ31500ML.pdf
Delivery Services
MAZ31500ML
Comments
    MAZ31500ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 10V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA