MAZ31600ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ31600ML
MAZ31600ML
Part Number
MAZ31600ML
Description
DIODE ZENER 16V 200MW MINI3
Data sheet
MAZ31600ML.pdf
Delivery Services
MAZ31600ML
Comments
    MAZ31600ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 11V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA