MAZ32000ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ32000ML
MAZ32000ML
Part Number
MAZ32000ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 20V 200MW MINI3
Data sheet
MAZ32000ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ32000ML
Comments
    MAZ32000ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 200mW
    Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 14V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA