MAZ81000ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ81000ML
MAZ81000ML
Part Number
MAZ81000ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 10V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ81000ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ81000ML
Comments
    MAZ81000ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 7V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA