MAZ81100ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ81100ML
MAZ81100ML
Part Number
MAZ81100ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 11V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ81100ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ81100ML
Comments
    MAZ81100ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 8V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA