MAZ81300ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ81300ML
MAZ81300ML
Part Number
MAZ81300ML
Description
DIODE ZENER 13V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ81300ML.pdf
Delivery Services
MAZ81300ML
Comments
    MAZ81300ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 10V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA