MAZ81400ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ81400ML
MAZ81400ML
Part Number
MAZ81400ML
Description
DIODE ZENER 14V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ81400ML.pdf
Delivery Services
MAZ81400ML
Comments
    MAZ81400ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 14V
    Tolerance ±3%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 10V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA