MAZ81800ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ81800ML
MAZ81800ML
Part Number
MAZ81800ML
Description
DIODE ZENER 18V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ81800ML.pdf
Delivery Services
MAZ81800ML
Comments
    MAZ81800ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 13V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA