MAZ82000ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ82000ML
MAZ82000ML
Part Number
MAZ82000ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 20V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ82000ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ82000ML
Comments
    MAZ82000ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 15V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA