MAZ82400ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ82400ML
MAZ82400ML
Part Number
MAZ82400ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 24V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ82400ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ82400ML
Comments
    MAZ82400ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 19V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA