MAZ83300ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ83300ML
MAZ83300ML
Part Number
MAZ83300ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 33V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ83300ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ83300ML
Comments
    MAZ83300ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 25V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA