MAZ83600ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZ83600ML
MAZ83600ML
Part Number
MAZ83600ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 36V 150MW SMINI2
Data sheet
MAZ83600ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZ83600ML
Comments
    MAZ83600ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36V
    Tolerance ±6%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 27V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA