MAZS1000ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZS1000ML
MAZS1000ML
Part Number
MAZS1000ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 10V 150MW SSMINI2
Data sheet
MAZS1000ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZS1000ML
Comments
    MAZS1000ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10V
    Tolerance ±3%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 7V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA