MAZS2200ML
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MAZS2200ML
MAZS2200ML
Part Number
MAZS2200ML
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE ZENER 22V 150MW SSMINI2
Data sheet
MAZS2200ML.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MAZS2200ML
Comments
    MAZS2200ML Specifications
    Part Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22V
    Tolerance ±3%
    Power - Max 150mW
    Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 17V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 10mA