MMBZ4705-G3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MMBZ4705-G3-18
MMBZ4705-G3-18
Part Number
MMBZ4705-G3-18
Manufacturer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Description
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3
Data sheet
MMBZ4705-G3-18.pdf
Category
Diodes - Zener - Single
Delivery Services
MMBZ4705-G3-18
Comments
    MMBZ4705-G3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 350mW
    Impedance (Max) (Zzt) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50nA @ 13.6V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C