MMBZ5225B-E3-18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
MMBZ5225B-E3-18
MMBZ5225B-E3-18
Part Number
MMBZ5225B-E3-18
Description
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3
Data sheet
MMBZ5225B-E3-18.pdf
Delivery Services
MMBZ5225B-E3-18
Comments
    MMBZ5225B-E3-18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 225mW
    Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 50µA @ 1V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C