TLZ3V6-GS18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
TLZ3V6-GS18
TLZ3V6-GS18
Part Number
TLZ3V6-GS18
Description
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80
Data sheet
TLZ3V6-GS18.pdf
Delivery Services
TLZ3V6-GS18
Comments
    TLZ3V6-GS18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6V
    Tolerance -
    Power - Max 500mW
    Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr -
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C