TLZ3V9A-GS08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
TLZ3V9A-GS08
TLZ3V9A-GS08
Part Number
TLZ3V9A-GS08
Description
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
Data sheet
TLZ3V9A-GS08.pdf
Delivery Services
TLZ3V9A-GS08
Comments
    TLZ3V9A-GS08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9V
    Tolerance -
    Power - Max 500mW
    Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 3µA @ 1V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C