TLZ4V7A-GS18
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
TLZ4V7A-GS18
TLZ4V7A-GS18
Part Number
TLZ4V7A-GS18
Description
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80
Data sheet
TLZ4V7A-GS18.pdf
Delivery Services
TLZ4V7A-GS18
Comments
    TLZ4V7A-GS18 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7V
    Tolerance -
    Power - Max 500mW
    Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 5µA @ 1V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C