TLZ9V1A-GS08
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
TLZ9V1A-GS08
TLZ9V1A-GS08
Part Number
TLZ9V1A-GS08
Description
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Data sheet
TLZ9V1A-GS08.pdf
Delivery Services
TLZ9V1A-GS08
Comments
    TLZ9V1A-GS08 Specifications
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1V
    Tolerance -
    Power - Max 500mW
    Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 40nA @ 7.88V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C