MB89538APMC-G-1125-JNE1.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | F²MC-8L MB89530A |
| RoHS | RoHS |
| Speed | 12.5MHz |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Part Status | Obsolete |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, Serial I/O, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 38 |
| Core Processor | F²MC-8L |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | External |
| Program Memory Size | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type | Mask ROM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.2V ~ 5.5V |