MB91248SZPFV-GS-145K5E1.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | FR MB91245S |
| RoHS | RoHS |
| Speed | 32MHz |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Part Status | Obsolete |
| Peripherals | DMA, LCD, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 120 |
| Core Processor | FR60Lite RISC |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Data Converters | A/D 32x8/10b |
| Oscillator Type | External |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | Mask ROM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 5.5V |