10013057-351200ELF
Home > All Products > Connectors, Interconnects > FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
10013057-351200ELF
10013057-351200ELF
Part Number
10013057-351200ELF
Description
CONN FFC BOTTOM 35POS 0.30MM R/A
Data sheet
10013057-351200ELF.pdf
Delivery Services
10013057-351200ELF
Comments
    10013057-351200ELF Specifications
    SeriesSFYL
    RoHSRoHS
    Pitch0.012" (0.30mm)
    Flat Flex TypeFFC
    Voltage Rating200V
    Actuator MaterialPlastic
    FFC, FCB Thickness0.20mm
    Height Above Board0.047" (1.20mm)
    Number of Positions35
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C